O Fundacji

Cześć! Nazywam się Rafał Chmielewski i jestem inicjatorem powołania do życia Fundacji web.lex.

Nasza Fundacja powstała z potrzeby serca. Z chęci pozostawienia po sobie pięknego Świata odrobinę lepszym, niż jest obecnie.

W roku 2010 założyłem web.lex – firmę doradczą, wspierającą kancelarie prawne rozwoju za pomocą prawniczych blogów. Od tego czasu web.lex rozwinął się tak, że z czasem zacząłem finansowo pomagać prawnikom, których dotknęło jakiegoś rodzaju nieszczęście. Robiłem to z własnych funduszy, jak i przy wsparciu naszych klientów.

Po kilku latach zrozumiałem jednak, że mogę to robić znacznie efektywniej, tym bardziej, że zauważyłem dużo większe potrzeby finansowe w naszej branży, wśród naszych kolegów i koleżanek, o których wcześniej nie miałem pojęcia. Pomyślałem zatem o założeniu fundacji. Fundacja ma przecież znacznie większe możliwości i więcej narzędzi do gromadzenia środków i nie musi się opierać wyłącznie na funduszach web.lex

Tak w roku 2019 zrodziła się Fundacja web.lex.

Żadna fundacja nie obędzie się grona ludzi, którzy nadają jej kształt i charakter. Dlatego do Rady Fundacji zaprosiłem prawników nietuzinkowych, o wielkim sercu i reprezentujących różne prawnicze profesje. W naszej Fundacji są to:

mec. Karolina Sawicka – adwokat
mec. Karolina Rokicka-Murszewska – radca prawny
mec. Wojciech Pietrasiewicz – doradca podatkowy

Więcej o członkach Rady Fundacji przeczytasz tutaj >>

Działalność naszej Fundacji reguluje oczywiście stosowny Statut. Zapoznasz się z nim tutaj >>